• 177.969 movies
  • 12.204 shows
  • 33.972 seasons
  • 646.997 actors
  • 9.371.015 votes

Here you can see which messages Sergio Leone as a personal opinion or review.

Lord of War (2005)

Sergio Leone

  • 4404 messages
  • 3090 votes

Goed.

Toffe film met een goeie Nicolas Cage. Bijna 20 jaar oud intussen, maar amper gedateerd en thematisch ook vandaag nog actueel. Het is ook een goeie keuze om het verhaal rond een fictief personage te bouwen, dat komt m.i. toch minder belerend over. Zeer vlot verteld, goed geacteerd en die twee uur zijn zo voorbij gevlogen.

3,5

Losers, The (2010)

Sergio Leone

  • 4404 messages
  • 3090 votes

Redelijk.

The Losers dankt veel aan zijn B-filmgehalte, al zou de cast met Zoe Saldana, Chris Evans en Idris Elba anders doen vermoeden. De film oogt weinig pretentieus en is gewoon simpel vermaak. Enig verstand wordt best uitgeschakeld bij het kijken van deze film. Met een gemakkelijk plotje van iets en niks en een speelduur die weinig ruimte laat om te slabakken, vind ik het uiteindelijk nog wel kijkbaar als simpele tussendoor.

Kleine 3

Lost Boys, The (1987)

Sergio Leone

  • 4404 messages
  • 3090 votes

Behoorlijk.

Vooral een tof eighties-filmpje. Erg fout en in de tijd blijven plakken, maar dat is tegelijkertijd ook de charme. Het lijkt zelfs gewoon de bedoeling te zijn geweest. Die charme werkt m.i. nu nog altijd. Niks mis met films die louter een product van hun tijd willen zijn, zeker niet als het dit soort hersenloos, pretentieloos vermaak moet zijn. The Lost Boys vinkt die vakjes keurig af. Horror vind ik nu wel niet de meest juiste benoeming van het genre. Ik zie dit als een soort avonturenfilm. Een beetje The Goonies, maar dan meegegroeid met dat publiek en dus ietsiepietsie minder kinderlijk en "enger".

3

Lost City of Z, The (2016)

Sergio Leone

  • 4404 messages
  • 3090 votes

Sterk.

Sowieso heb ik wel een zwak voor dit soort film, zeker als ik het verhaal niet op voorhand ken. Geweldig hoe ambigue zo'n Percy Fawcett geweest moet zijn. Wat moet je van zo iemand denken? Was hij een egoïst? Of net het tegenovergestelde? En heeft hij uiteindelijk bereikt wat hij wilde?

James Gray had zijn film nog iets meer een surreële vibe mogen geven. Dat had hem nog beter gemaakt. Het einde vind ik fantastisch - waarin Percy en zoonlief langzaam maar zeker wegzakken in de jungle. Dat "wegzakken" had voorheen ook een paar keer naar voor mogen komen. Gray maakt het bij momenten iets te fragmentarisch en soms ook te gemakkelijk - met geduld en vriendelijkheid komt Percy nogal een eind bij de natives. De film mist soms onderliggende spanning.

Desalniettemin zorgt hij voor schitterende beelden van overwegend donkere locaties. De kijker krijgt nooit echt vat op de jungle, wat de beleving van Percy ook zou moeten geweest zijn. De soundtrack is uitstekend en had ik dat ook nog kunnen zeggen van enkele personages - die nu al te karikaturaal en gemakkelijk zijn - dan was dit een topfilm. De vertolkingen zijn degelijk, zonder meer.

Kleine 4

Lost City, The (2022)

Sergio Leone

  • 4404 messages
  • 3090 votes

Best leuk.

Niets nieuw onder de zon, wel gewoon een leuk tussendoortje. De film is ondanks de voorspelbaarheid vlot. Zeker het begin stuift aardig door. Dat zal wellicht ook te maken hebben met het gegeven dat Sandra Bullock en Channing Tatum nog niet het volle gewicht moeten dragen. Ik kan afgeleid zijn geweest door het stuk dood vlees dat haar bovenlip tegenwoordig lijkt, maar Bullock is de ganse film vrij flets. Tatum is typisch Tatum: kan ook niet goed acteren, maar de combo dom komisch rolletje + verplichte dansnummertjes + (voor de liefhebbers) de scènes in bloot bovenlijf gaat het hem dan toch nog een beetje af.

Het is dat kleine rolletje van Brad Pitt dat eigenlijk het leukst is. De afloop daarvan is vrij voorspelbaar - ik had verwacht dat hij reeds tijdens de vlucht in slomo door de kop geschoten ging worden -, maar zijn cameo is kort maar krachtig. Daar lijnrecht tegenover staat Daniel Radcliffe als villain van dienst: behoorlijk gefaald. Vervelend is-ie sowieso, daar ontbreekt het niet aan; maar grappig of gevat, laat staan amusant, helaas niet.

Zoals meerdere avonturenfilms van de laatste pakweg 10, 15 jaar heeft ook The Lost City wel wat last van de digitale look. De kleuren zijn aan de lelijke kant en hoewel de film deels opgenomen zou zijn in de Dominicaanse Republiek, is daar niet zo veel van te merken. Het aantal scènes opgenomen voor een green screen zijn talrijk aanwezig.

3

Lost Future, The (2010)

Sergio Leone

  • 4404 messages
  • 3090 votes

Vrij degelijk, eigenlijk.

Budget was er waarschijnlijk amper voorhanden en dan vind ik dat de schade verrassend goed meevalt. Het verhaal (en vooral de uitwerking ervan) is een beetje idioot (het olijke heldentrio doet er een uur over om de stad te bereiken, terwijl de terugtocht misschien een minuut duurt).

... iets wat absoluut niet de verdienste is van de cast. Sean Bean is nog degelijk, maar heeft uiteindelijk maar de 3e of 4e rol. De mannelijke hoofdrolspelers hebben geen greintje charisma en net als Annabelle Wallis komen de dialogen er belachelijk houterig uit. Die laatste heeft echter het voordeel een mooi snoetje (en lichaam, niet te vergeten!) te hebben.

Wat The Lost Future dan wél te bieden heeft is een vrij geslaagde look/ aankleding. De meeste decors en locaties zijn opgetrokken uit natuurlijke materialen en dat is absoluut een pluspunt. Het beetje CGI dat er dan toch aan te pas komt valt heus mee. Dat geldt ook voor het monster in het begin, tenzij je iets van het niveau-Lord of the Rings verwacht.
De Slechte Rikken van dienst lijken trouwens erg veel op creaties uit Tolkien's universum. Men neme het hoofd van een Uruk-Hai en zette het op het lijf van een Ork/ Aardman; en we hebben lelijke mormels met het gedrag van een zombie. Ach ja.

Verre van perfect, maar voor een B-film absoluut kijkbaar.
3

Lost in Translation (2003)

Sergio Leone

  • 4404 messages
  • 3090 votes

Beetje doelloos.

Ik had vrij hoge verwachtingen van Lost In Translation. Het genre (nl tragikomedie) spreekt me namelijk heel erg aan en zorgde reeds voor aangename verrassingen (American Beauty op kop). Helaas is Lost In Translation niet zo'n verrassing geworden.
Het is me namelijk allemaal te suf en Coppola lijkt me een beetje lost in circles. Spitsvondige dialogen blijven uit, net als enkele leuke scènes.
Hoe dan ook is het einde - ondanks de romantische twist die ik totaal misplaatst vind- best mooi.

Van Bill Murray had ik meer verwacht. Hij heeft zo'n komische kop, maar komt hier nog zoutlozer over dan zijn personage. De combinatie met Scarlett Johansson - die het hier nog niet echt van haar sex appeal moet hebben - is op zich best gewaagd en pakt bij momenten nog wel goed uit - eerlijk is eerlijk.
Het bijrolletje van Anna Faris is irritant en Giovani Ribisi's talent wordt niet benut.

Aanvankelijk brengt Sofia Coppola - dit is trouwens de eerste film die ik van haar gezien heb - het onbehaaglijke gevoel van niet kunnen slapen nog goed over, maar sfeervolle taferelen - Tokio bij nacht moet toch meer te bieden hebben? - blijven uit.
Lost In Translation bevat eveneens bitterweinig humor. Lachen met Japanners vanwege hun 'l'/'r'-probleem heb ik nooit grappig gevonden daar ik zelf geen Nederlandse 'r' kan.

Teleurstellend, maar met een mooi einde.
2,5

Lost River (2014)

Sergio Leone

  • 4404 messages
  • 3090 votes

Interessant.

Een rudimentair eerste werk van Ryan Gosling. Een liefhebber van surrealistische werelden, zo blijkt. Ook al zijn de invloeden overduidelijk, hij probeert toch z'n eigen wereldje te creëren. Dat lukt moeizaam. Het eerste half uur is best taai. Rommelig ook, met personages die amper tot hun recht komen.

Nadien ontvouwt zich een betere film en komt het noir-sfeertje wat beter tot leven. Audiovisueel zeer aardig. In regie nog wel wat hoekig soms. De cast staat zeer degelijk te acteren en hoewel het plot misschien iets te vrijblijvend verloopt, kan de film toch vrij rechtlijnig afsluiten.

3

Lost World: Jurassic Park, The (1997)

Alternative title: Jurassic Park 2

Sergio Leone

  • 4404 messages
  • 3090 votes

Oef.

Niet best, deze sequel. Véél te lang en veel te saai. In het begin vroeg ik me al af waar de militairen, ingehuurd door een sinistere organisatie, in dit verhaal bleven, of de heli's kwamen aangevlogen en de 'hel' kon nog een keertje beginnen. Ook deze keer zijn het de T-Rex'en die de boel op stelten zetten.

Steven Spielberg gaat all-in op actie, veel meer dan in het eerste deel, en dat zorgt uiteindelijk voor een erg vermoeiende zit. De cast met Jeff Goldblum en een onuitstaanbaar irritante Julianne Moore huppelen wat van hot naar her, maar veel amusement of charme valt gedurende de 2u+ niet te ontdekken.

1,5

Loteling, De (1973)

Alternative title: Le Conscrit

Sergio Leone

  • 4404 messages
  • 3090 votes

Zo.

Aardig dramatisch tijdsbeeld. Diefstal, sociaal onrecht, babymoord, verkrachting,.. Noem maar op. De Loteling schotelt het allemaal voor in een minuut of 80.

Het lijkt overkill. Dat is het voor mij ook, maar desondanks is het ook weer niet echt slecht. Voor een stugge Vlaamse boerenfilm valt het me al bij al nog mee. Het gegeven van de loting wordt slechts even aangeroerd. Het is de calvarietocht die de film een hart tracht te geven. Soms wat te stijf maar uiteindelijk lukt dat toch enigszins.

2,5

Love (2015)

Sergio Leone

  • 4404 messages
  • 3090 votes

Mwah.

Op zich wel leuk om een heel andere blik op (een aspect van) liefde geworpen te krijgen. Maar over de ganse lijn is het mij toch iets te zeurderig om de dikke 2 uur te blijven boeien. Beide hoofdpersonages spreken mij niet aan, ook al is hun gedrag soms zo uitgesproken dat het in feite alleen maar had kunnen boeien.

Dat ligt volgens mij ook grotendeels aan de cast, die er m.i. weinig tot niks van bakt. Geen idee ook hoe moeilijk het is om talentvolle mensen met acteerambities zo ver te krijgen dergelijke expliciete scènes te filmen. Het zal er misschien iets mee te maken hebben gehad.

Niet dat die scènes voor mij zo schokkend zijn. 't Is natuurlijk weinig verhullend, maar ik ben wel voor de aanpak om seks te tonen zoals het zou kunnen zijn. Na een tijdje weet Gaspar Noé het voor mij wel niet boeiend te houden. De film verzandt in een soort sleur, een opeenstapeling van dom gedrag dat slecht geacteerd wordt, en wat dan weer afgewisseld wordt door een seksscène. Qua kleurengebruik evenwel mooi gebracht, maar in zijn geheel niet goed genoeg om gans de speelduur te blijven boeien.

2,5

Love Actually (2003)

Sergio Leone

  • 4404 messages
  • 3090 votes

Goh ja.

Best charmant en warm, te danken aan het feit dat dit van Britse makelij is. Z'n Amerikaanse ensemble-tegenhangers scoren hoe dan ook lager. De Britten wekken bij mij toch vrij gemakkelijk sympathie op in dit genre. Het is allemaal makkelijker te behappen. Acteurs als Emma Thompson en Bill Nighy vind ik ook écht goed in hun rol.

Maar gemakkelijk de helft van de verschillende verhaaltjes kan me amper boeien. Kleffe romcoms voor de ganse familie staan dan ook absoluut niet bovenaan mijn must see-lijst. De wederhelft ziet ze wel graag en dan ben ik weleens op een warme lenteavond mee naar dit soort kerstfilm aan het kijken. Uitermate sympathiek gebracht, daar niet van, maar desondanks niet helemaal mijn ding.

2,5

Love and Death (1975)

Sergio Leone

  • 4404 messages
  • 3090 votes

Vermakelijk.

Love and Death is een tof filmpje. Best anders dan z'n recentere werk, maar overduidelijk Allen. Allen zelf als het typische neurotische hoofdpersonage is sowieso wel tof. De kleine Buster Keaton-trekjes had ik nog niet eerder gezien.

Verder zeer gevat bij momenten, maar ook erg slapstick. De vele toffe vondsten ten spijt had ik het na een uurtje wel gezien. Gelukkig duurt het dan niet te lang meer, al klinkt dat misschien net te negatief.

3

Love and Monsters (2020)

Alternative title: Monster Problemen

Sergio Leone

  • 4404 messages
  • 3090 votes

Eerder matig.

Op zich kan zo'n avontuurlijk Netflix-tussendoortje er wel eens in en Love and Monsters begint eigenlijk ook redelijk, maar eenmaal boven de grond gebeurt er niet echt heel veel. Wat ontmoetingen met monsters wiens CGI soms erg twijfelachtig is, maar die ontmoetingen zijn ook niet echt origineel.

Op het einde gaat men helaas nog het meest uit de bocht door er opeens wat moraaltjes tegen aan te gooien en "de mens" als extra antagonist, belichaamt door een wel erg pover geschreven en geacteerd macho-mannetje. Dat neemt toch de charme weg die er zeker de eerste 20 minuten wel is.

2,5

Love and Other Drugs (2010)

Alternative title: Love & Other Drugs

Sergio Leone

  • 4404 messages
  • 3090 votes

Vlees noch vis.

Love & Other Drugs blijft wat hangen tussen komedie en drama. Men scheen niet te weten welke kant men wilde opgaan en uiteindelijk is het een kruising geworden.
Kruising is eigenlijk niet het juiste woord, want komedie en drama gaan zelden gepaard. Een handvol komisch bedoelde scènes wordt afgewisseld met een stukje drama. De kunst zit 'm er echter in om het drama een komische, luchtige ondertoon te geven. En dat wilt hier maar niet lukken.
Toch blijft de eindafrekening overwegend positief. Vooral het drama werkt wel; in het komische luik lopen er veel te domme personages rondt - die Jonah Hill/ Jack Black-mengeling ... misplaatster kan niet.

Sterkhouder van dienst is zonder twijfel Anne Hathaway. Zij heeft een leuk personage - leuk om te vertolken, bedoel ik, in feite is ze een gekwelde persoon - en haalt er alles uit wat er uit te halen valt.
Tegenspeler Jake Gyllenhaal is een mindere god. Ik vind hem geen slecht acteur, maar hier is hij een kleurloze vod. Inleving - ingetogen of enthousiast, maakt me niet uit - is het belangrijkste aan acteren, maar dat mis ik hier volledig.

Love & Other Drugs is uiteraard bekend omwille van de dosis seks - tenminste, ik heb al meermaals gelezen dat de dosis naakt behoorlijk hoog ligt. Ik vind het echter allemaal nog wel meevallen. Af en toe zit er niet-functioneel naakt in - Maggie die in een kamerjas binnenkomt en hem meteen laat afvallen; oké, Hathaway is een mooie vrouw, maar zo'n scène voegt werkelijk geen bal toe -, maar uiteindelijk is dit gewoon één van de weinige Hollywoodfilms die seks laat zien zoals het (meestal) is, nl. zonder kleren aan.

Degelijk.
3

Lovely Bones, The (2009)

Sergio Leone

  • 4404 messages
  • 3090 votes

Drakerig.

Het begin belooft nog e.e.a. maar na een tijdje lijkt men de pedalen kwijt te spelen. Er wordt volledig geteerd op de zielige kant van het verhaal: het arme kleine meisje. Allemaal goed en wel, maar mij irriteerde het hoe langer hoe meer.
De film duurt ook te lang (wat voor waarde heeft bomma ook aan het verhaal?), maar langs de andere kant belicht men amper zaken zoals de moeder die het opeens afbolt en nog opeenser weer terug thuis staat.
Het einde is echter nog de grootste misser, compleet idioot ook hoe buurman Psycho aan z'n einde komt. Zoiets hou je toch niet voor mogelijk?

Saoirse Ronan blinkt niet uit, maar slecht is ze nu ook weer niet. Wel slecht is Mark Wahlberg - die kan echt geen dramarol neerzetten. Rachel Weisz is gewoon oké, ook Susan Sarandon is in feite wel redelijk. De steler van de show is uiteraard Stanley Tucci - waar ik na het zien van z'n look mijn hart voor vasthield.

Peter Jackson lukt aardig in zijn opzet om The Lovely Bones enige zweverigheid te geven. Dat had mij wellicht kunnen meehebben mocht de tussenwereld er een stuk mooier hebben uitgezien. Dat het niet echt creatief is, oké, maar dat de gebruikte CGI spuuglelijk is had ik toch niet meteen verwacht van de man achter The Lord Of The Rings.
De muziek tot slot is zeikerig - continu op de emotie inspelend, of toch iets met die bedoeling.

2

Lovesong (2016)

Sergio Leone

  • 4404 messages
  • 3090 votes

Redelijk.

Naturel verfilmde romance tussen twee vrouwen, al spelen de gevoelens zich veelal onderhuids af. De soms wat onuitgesproken stunteligheid komt 'echt' over, maar in zijn geheel mis ik toch wat pit. Het is allemaal nogal braaf waardoor ik net te apathisch was toen de aftiteling van het scherm rolde.

3

Loving Annabelle (2006)

Sergio Leone

  • 4404 messages
  • 3090 votes

Best wel leuke wegkijker.

Weinig speciaal verhaal (waar op zich niks mis mee is). Minpunten zijn er genoeg. Zowat alle bijrollen zijn maar matig; de katholieke kostschool deed me eerder aan een soort van lesbo-kamp denken; af en toe was het allemaal te puberaal.
Natuurlijk zijn er ook pluspunten: Erin Kelly deed het wat mij betreft erg goed; de film beschikt over een aardige sfeer alsook enkele mooie omgevingen. De film beschikt ook wel over een zekere spanning. Annabelle en Simone beleven enkele net niet-momentjes, en ik vroeg me wel af wanneer er nu eens schot in de zaak kwam (omdat de film toch maar een kleine 75min duurt..) Godzijdank kwam er dan toch schot in de zaak met een toch wel aardig gefilmde seksscène.

Nadien wordt het slot wel wat te snel afgehandeld. Het einde vind ik niet onaardig, doch de gedachte dat de lerares als pedofiele opgepakt wordt, 5 minuten nadat Moeder Overste haar betrapt had, is wat onbevredigend.

Zoals gezegd, best goed als tussendoortje (een film van 1u15 is rap bekeken). Geen meesterwerk, zeker niet, maar wel meeslepend op een eigen manier. Een 3,5 toch wel.

Lucía y el Sexo (2001)

Alternative title: Sex and Lucia

Sergio Leone

  • 4404 messages
  • 3090 votes

Tegenvaller.

Waarom o waarom heeft men zich hier gewaagd aan dat pretentieuze gezeik waarbij men heden met verleden en fictie met realiteit verweefd? Dat is dodelijk, zeker in geval van een erg simpel plotje. Zonder dat gesukkel had de film een half uur minder lang kunnen duren, had het tempo erin gebleven en hadden de emoties misschien overgekomen. Een simpel plot moet simpel gehouden worden, daar is niets mis mee; een simpel plot "ingewikkeld" willen maken, daarentegen...

En dat is best spijtig gezien al de overige facetten van cinema die ik belangrijk vind, wél overtuigend gebracht zijn, te beginnen met de cast. De zeer appetijtelijke Paz Vega spant de kroon, des te spijtiger het is dat Lucia na een tijd een poos naar de achtergrond verdwijnt.

Maar ook regisseur Julio Medem mag wat pluimen op z'n hoed steken - behalve dan dat hij zwaar de mist ingaat met zijn vertelstructuur. Visueel is deze film namelijk een pareltje. Zeker aan het strandhuis zitten tal van mooie shots, waarbij het broeierige sterk de bovenhand heeft, niet in het minst door het geslaagde kleurengebruik. Muzikaal ben ik iets minder overtuigd.

De seksscènes realistisch noemen gaat mij wat te ver (of als keer op keer gelijktijdig klaarkomen de norm is, moet ik mijn lat maar hoger leggen), maar ze zijn wel stijlvol gebracht en niet met kleren aan en onder de lakens. Da's toch ook al iets.

2

Lucky (2017)

Sergio Leone

  • 4404 messages
  • 3090 votes

Onderhoudend.

Sympathieke film over een stokoude eenzaat. Het verhaal ontvouwt zich traag maar zeker. Zonder uitgesproken hoogtepunten kabbelt het iets te vlak verder. Het beetje drama in de angst voor de aftakeling en het naderende levenseinde is echter mooi genoeg in beeld gebracht. Ik vind dat bovendien een interessant onderwerp.

3

Lucky Number Slevin (2006)

Alternative title: Lucky Number S7evin

Sergio Leone

  • 4404 messages
  • 3090 votes

Heerlijke film. Eén van mijn favorieten.

Ga hem vanavond zeker opnieuw bekijken.

Acteerwerk is prima, Josh Hartnett houdt zich goed staande in gezelschap van Freeman en Kingsley (al heeft deze een kleine rol).

Het verhaal begint wat wazig en vaag als het ware, maar naarmate het verhaal vordert een toffe plotontwikkeling.

Goed ingestoken en knap geacteerd. Het verhaal vergt wat aandacht, maar is zeker niet slecht.

Lucy (2014)

Sergio Leone

  • 4404 messages
  • 3090 votes

Meh.

Lucy als tussendoortje leek me wel iets, voornamelijk door de speelduur. En het moet gezegd: de film raast door elk minuutje alsof het niets is. De makers nemen de hele opzet gelukkig niet al te serieus, maar helaas wil dat nog niet zeggen dat de film dan automatisch goed is. Lucy heeft een rotvaart, maar voelt ook erg rommelig aan. Het is ook een film zonder genre. Science fiction? Mwah. Actie? Mwah. Satire? Een beetje. Ik hoef geen film die in hokjes te steken valt, maar wel een goede film en dat is Lucy niet.

Scarlett Johansson is ook echt zo'n actrice van niks. Heel ergerlijk, die overacting dat eerste kwartier. Nadat ze Superman is geworden valt het ietsjes beter mee. De Japanse slechteriken worden wat verwaarloosd en Morgan Freeman loopt er ook maar wat bij.

Luc Besson slaagt erin om in een klein anderhalf uurtje enorm veel voor te schotelen. Veel rommeligheid, af en toe "opgesmukt" wat visuele dingetjes uit de tovertrom. Het belachelijke uitleggerige aan het begin (Freeman's commentaar visueel ondersteund) is het beste deel van de film.

2