- Home
- Film Pegasus
- Reviews
Here you can see which messages Film Pegasus as a personal opinion or review.
Lucky Luke (2009)
Film Pegasus (moderator films)
- 31144 messages
- 5447 votes
Ofwel werd de film iets stijl Blueberry, ofwel Asterix. Twee aanpakken die me niet zouden liggen. Lucky Luke is gelukkig beter dan dat en kan een perfect mengeling vinden tussen een eigen filmversie met veel actie en humor en anderzijds een visueel kader dat aansluit aan de strips. Over het algemeen leuke figuren die perfect passen in het geheel. Maar er is toch aandacht voor voldoende spanning en drama voor wie minder met de strips vertrouwd is. En wonderbaarlijk een film zonder clichématig de Daltons boven te halen. Een aanrader!
Lucky Number Slevin (2006)
Alternative title: Lucky Number S7evin
- 31144 messages
- 5447 votes
Na herziening toch gemerkt dat de film me beter bevalt dan verwacht. De humor is best wel leuk en de filmstijl leunt wat aan tegen Guy Ritchie. Prachtige figuren die gelukkig niet over cliché zijn. De film heeft 'het' niet constant, maar de film boeit wel in z'n geheel. In elk geval eentje die er uit springt.
Lucy (2014)
- 31144 messages
- 5447 votes
Lucy is een film geworden als Limitless, en ik had liever een nieuwe Hanna gezien die misschien nog iets verder ging. Het begint allemaal wel goed met Lucy die zachtjes aan haar talent ontwikkelt en preparé maakt van de bad guys. Maar dan gaat het veel te ver. Weg is de actie en het wordt helemaal een SF-film richting Matrix of Ghost in the shell, maar te stramien en niet zo indrukwekkend. Bovendien loopt Freeman er wat vervelend bij met zijn 10% hersengebruik theorie.
De film draait vooral rond Scarlett Johansson natuurlijk die het niet slecht doet en sommige beelden zijn best nog aangenaam. Maar naar het einde lijkt het wel of Besson weinig opheeft met de kijker en doet alsof die maar 5% gebruikt. Het mocht wel ietsje meer zijn. Zelfs van Besson zijn we meer gewoon.
Luftslottet Som Sprängdes (2009)
Alternative title: The Girl Who Kicked the Hornet's Nest
- 31144 messages
- 5447 votes
Ik denk dat als je dit deel wil bekijken, je zeker eerst deel 2 moet gezien hebben. Het eerste deel had nog iets aparts, terwijl de volgende delen meer aan elkaar hangen. Ook bij dit deel is het toch maar gebleken dat de boeken van de Millennium trilogie beter zijn in boekvorm en teveel details en personages bevatten om ze naar het doek te vertalen. In dit deel zit wel wat meer spanning dan het vorige deel.
De scène in de rechtzaal is wel één van de betere. Meestal zijn dergelijke scènes ofwel saaie monologen, ofwel een theatraal gedoe met informatie die je eerder in de film al te weten bent gekomen en dat uitdraait op een slotpleidooi van de voorbije film. Dat is hier net iets anders met meer emoties en een sterke uitwerking.
Na de trilogie te hebben gezien als film en gelezen als boek, raad ik aan om zeker de boeken te lezen. Die zijn beter dan de film, al zijn die films ook niet zo slecht.
Lung Siu Yeh (1982)
Alternative title: Dragon Lord
- 31144 messages
- 5447 votes
Jackie Chan in z'n vroegere periode, nog voor Police Story. Hier merk je al een groot deel humor en de perfect uitgebalanceerde gevechten. Het zal echter nog duren tot Police Story enkele jaren later voor hij tot de top geraakt. Maar deze Dragon Lord gaat in elk geval al op de weg naar boven en is zeker de moeite om te bekijken. Niet z'n beste, maar zeker beter dan de Amerikaanse blockbusters (Rush Hour, Tuxedo, ...) die hij later maakte.
Leuk zijn idd de voetbalscene die zeer prachtig om zien is en een authentieke Chinese sfeer uitstraalt.
De film nog eens herzien. Jackie Chan groeit hier duidelijk en opent stilaan het pad van z'n latere films met de nodige choreografieën, creatieve gevechten en de nodige humor. Een kruising van de martial arts films van Bruce Lee en de uitgekiemde humor van Buster Keaton en Harold Lloyd. Sommige scènes duren wel lang, maar je moet het regisseur Chan wel aangeven dat hij er telkens vaart in kan steken. Zijn troef blijft wel de gevechten al is hij als regisseur zeker niet slecht.