• 184.740 movies
  • 12.827 shows
  • 35.388 seasons
  • 659.066 actors
  • 9.519.131 votes
Avatar
Profile
 

Log

This page will keep you informed of recent votes, opinions and reviews of Zandkuiken. By default you see the activities in the current and previous month. You can also choose one of the following periods: januari 2025, februari 2025, maart 2025, juli 2025, augustus 2025, september 2025, oktober 2025, december 2025, januari 2026, februari 2026, maart 2026, april 2026, mei 2026, juni 2026, juli 2026, augustus 2026, september 2026, oktober 2026

Kuolleet Lehdet (2023) 2,5

Alternative title Fallen Leaves, last Sunday at 11:27

vote posted

details  

Perfect Days (2023) 4,0

18 October at 16:21

vote posted

details  

Diarios de Motocicleta (2004) 3,5

Alternative title The Motorcycle Diaries, 17 October at 17:13

vote posted

details  

Apocalypse Now (1979) 5,0

Alternative title Apocalypse Now Redux, 12 October at 16:09

Voor de tweede keer m'n Redux dvd'tje bekeken, na eerst de gewone cut te hebben gezien. De Redux lijkt me toch wat uitleggeriger (já, die comparatieven gaan hier een eigen leven leiden). Dit zorgt dan wel voor meer duidelijkheid, maar misschien geef ik toch de voorkeur aan de meer bevreemdende versie.

Niettemin blijft Apocalypse Now (subliéme titel) een pareltje. De waanzin van de oorlog in Vietnam lijkt me nergens beter te zijn getroffen. De hele sfeer in deze film is zo uniek. De fraaie cinematografie (uiteraard geholpen door de onwezenlijke natuur), de muziek,... Het smelt allemaal samen tot een ervaring. Om nog maar te zwijgen van de acteurs. Martin Sheen is geweldig als zwijgzame, zweetparels op het hoofd dragende, sigaretten rokende Captain Willard, die lang de enige rationele stem lijkt te midden van de oorlogschaos. En dan Brando... Da's geen acteur meer, da's een aanwezigheid. Een wandelend fenomeen.

Een van de weinige megalomane projecten die mij echt kunnen bekoren. Er hangt een aura rond Apocalypse Now: de omstandigheden waarin de film werd gemaakt, de staat waarin sommige acteurs zich bevonden... 4,5*

details  

Zodiac (2007) 4,0

12 October at 15:02

De eerste keer al gecharmeerd door Zodiac, maar toen de kapitale fout gemaakt om er industriële hoeveelheden bier bij te drinken... Het láátste waar ik dan zin in heb, is een film, dus naar het einde toe er toch wat 'uit' gesukkeld.

Gelukkig wist Fincher me bij herziening wel ruim 2,5 uur te boeien met zijn ode aan All The President's Men. De film is in se een opeenstapeling van 'feiten', maar toch zit er schwung in het geheel en de paranoïde sfeer is raak getroffen. De sobere, met een retro-sausje overgoten fotografie versterkt de seventies vibe, maar mist wel iets om echt te imponeren.

Geen briljante cinema wat mij betreft, maar binnen het genre wel een uitstekende prent. Ruime 3,5*.

details  

Annihilation (2018) 3,5

24 September at 22:44

vote posted

details  

The Invite (2026) 3,5

19 September at 10:01

vote posted

details  

Irréversible (2002) 4,5

Alternative title Irréversible - Inversion Intégrale, 19 September at 09:59

Nog maar eens herbekeken en Irréversible blijft een verwoéstende ervaring. Keer op keer kom ik er compleet uitgeteld uit. Visueel waarschijnlijk ook de strafste film die ik al heb gezien. Het instinctieve camerawerk van Noé is verbluffend, maar Debie evenaart hem met zijn briljante belichting. Ook de ontregelende score past perfect.

Verder werd alles hier al uitvoerig besproken. De structuur is voor mij wel degelijk meer dan een gimmick waardoor het authentieke, romantische slot toch een enorm nare smaak achterlaat. Er wordt ook prima geacteerd, vooral Cassel staat in de fik.

Die scène in Le Rectum moet zowat het meest koortsachtig stukje cinema zijn dat er bestaat, denk ik. Echt een intens meesterwerk. Toch een minpuntje? Nee.

5*

details  

Lost Highway (1997) 5,0

19 September at 09:59

(reactie op ander bericht)


Vorig weekend een derde keer gezien en de film wórdt inderdaad telkens beter. Dit keer bekeken op Blu-ray en visueel mag Lost Highway er overigens toch ook wel echt wezen. Net als de soundtrack trouwens. Ik ga naar 4* en het zou me niks verwonderen als daar de volgende keer nog een halfje bij komt.

details  

Wind River (2017) 3,0

12 September at 21:28

vote posted

details  

Urchin (2025) 3,5

1 September at 22:03

vote posted

details